Oferta
24.11.2017 / Blog wróć

Jak spędzać aktywnie czas w okolicach Wildy? 7 pomysłów dla każdego!

Wyniki ogólnopolskiego badania “Diagnoza społeczna” z 2015 roku sugerują, że Poznań jest jednym z najlepszych miast do życia. Kilka lat później, w 2017 roku, ludzie nadal uważają, że stolica Wielkopolski jest miejscem, w którym warto zamieszkać. Szczególnie atrakcyjną dzielnicą jest pod tym względem Wilda. To właśnie tutaj wznoszone są nowe, kameralne osiedla mieszkalne, stworzone przede wszystkim z myślą o osobach, które poszukują komfortowego i spokojnego miejsca do życia.

W której części Poznania warto kupić mieszkanie?

Wszystko zależy od indywidualnych wymagań i upodobań. W przypadku osób, które preferują aktywne spędzanie czasu wolnego, ciekawą propozycją jest kameralne osiedle Saperska30, zlokalizowane w spokojnej części Wildy, na szczycie skarpy Błonia Wildeckie. Jest to obszar z dużym potencjałem: świetnie skomunikowany z centrum miasta, a jednocześnie położony w bezpośrednim sąsiedztwie zielonych terenów rekreacyjnych. Parki, lasy, rzeka, jeziora, wszystko to spotkamy w okolicach ulicy Saperskiej. Jeśli ktoś chciałby urządzić sobie długą wycieczkę rowerową albo relaksujący spacer po lesie lub parku, nie musi wyjeżdżać za miasto. Wszystko jest w okolicy. Poniżej znajdują się najciekawsze miejsca w pobliżu ulicy Saperskiej, w których można aktywnie spędzić wolny czas.

Park Jana Pawła II, czyli sport, odpoczynek i zabawa

Park Jana Pawła II to dobrze zagospodarowana zielona przestrzeń, licząca blisko 20 ha, zlokalizowana w pobliżu Łęgów Dębińskich. Jest idealnym miejscem dla rowerzystów, spacerowiczów, biegaczy czy rolkarzy. Podczas letnich weekendów odbywają się tutaj tzw. śniadania na trawie, a także zajęcia rekreacyjne, takie jak joga, frisbee czy biegi charytatywne. W Parku Jana Pawła II nie brakuje też atrakcji dla dzieci. Na zielonym terenie znajduje się bezpieczny plac zabaw, a w cieplejsze dni organizowane są tutaj twórcze eventy, takie jak na przykład wspólne czytanie bajek.

Las Dębina: leśna cisza w wielkim mieście

Dębina jest naturalnym obszar leśnym, będącym pozostałością lasu łęgowego. Można w nim spotkać liczne pomniki przyrody, w tym wiekowe dęby posiadające pień o średnicy przekraczającej 5 m! Na terenie lasu znajdują się również 4 zadbane stawy, w których żyją dziesiątki gatunków ryb. Z ulicy Saperskiej najłatwiej dojechać tu Drogą Dębińską, która w pewnym momencie przekształca się w zieloną aleję, wzdłuż której znajdują się tereny rekreacyjne: altany, pergole czy muszle koncertowe. To świetna trasa dla rowerzystów. Las Dębina jest zieloną oazą spokoju, w której można odpocząć od gwarnego centrum Poznania, i to bez wyjeżdżania poza obszar miasta.

Park Drwęskich - sanki zimą, spacer latem

Jeden z najbardziej urokliwych parków, zlokalizowany na Wildzie, jakieś 20 min spacerem od ul. Saperskiej, który mijamy, idąc spacerem w stronę centrum miasta. Powstał na miejscu dawnego cmentarza ewangelickiego i dzięki dobrze utrzymanemu starodrzewowi zawdzięcza swój niepowtarzalny klimat. Najbardziej charakterystycznym elementem parku jest skarpa, która zimą świetnie spełnia się w roli miejsca do zjeżdżania na sankach. Uwagę przyciąga także tutejsza mała architektura, charakterystyczna dla budowli z lat 50-tych, zwłaszcza trejaż, czyli ozdobna budowla ogrodowa. Park Drwęskich to idealne miejsce na jesienny spacer, wiosenny piknik czy saneczkowe szaleństwo w zimie.

Plac Marii Skłodowskiej-Curie, czyli rekreacja z historią w tle

Miejsce polecane jest przede wszystkim osobom, które pasjonują się zgłębianiem architektury miasta i odkrywaniem historii tutejszych monumentalnych budowli. Plac Skłodowskiej-Curie jest położony około 15 minut spacerem od ulicy Saperskiej. Znajduje się tutaj pierwszy neogotycki budynek, czyli Szkoła Gminna z 1899 roku, a także dawna łaźnia miejska z 1908 roku. W centrum placu usytuowany jest skwer z fontanną otoczoną kolorowymi rabatami kwiatowymi. To idealne miejsce na relaksujące popołudnie na świeżym powietrzu i z dobrą książką.

A może nad wodę? Plaża Miejska Wilda

Wildeckie sąsiedztwo nowego osiedla Saperska30 stwarza szybki dostęp nie tylko do parków i innych terenów zielonych, ale także kryje w sobie zakątki, które pozwalają tutejszym mieszkańcom poczuć się jak podczas wakacji nad wodą. Wszystko dzięki Plaży Miejskiej, która zlokalizowana jest przy ulicy Piastowskiej, w pobliżu dawnych łazienek rzecznych. Latem można tu pograć w piłkę plażową, poleżeć w hamaku czy rozpalić grilla. Najwięcej dzieje się oczywiście podczas wakacji, kiedy na plaży odbywają się między innymi zajęcia fitness, a także organizowane są zajęcia dla małych piłkarzy, Lech Football Academy.

Rowerem przez Poznań: Wartostrada

W pobliżu ulicy Saperskiej przebiega także Wartostrada, czyli sieć dróg pieszo-rowerowych, ciągnących się wzdłuż Warty.  Nawierzchnia Wartostrady wykonana jest z asfaltu, co sprzyja długim i komfortowym wycieczkom rowerowym. Miejscami posiada ona także pobocze z naturalnego tłucznia, stworzone z myślą o biegaczach. Dzięki Wartostradzie Poznaniacy mogą uprawiać sport w pięknym otoczeniu rzeki Warty.

Zielona Saperska

Sama ulica Saperska, na której powstaje właśnie kameralny kompleks mieszkalny Saperska30, to także interesujące miejsce, posiadające własną historię i atmosferę. Dobrze poczują się tutaj osoby, które cenią spokój, ciszę, bliskość natury, a jednocześnie zależy im na szybkiej i łatwej komunikacji z centrum Poznania. Jak sama nazwa wskazuje, kiedyś w tej lokalizacji mieściły się koszary saperów. Ulica bezpośrednio sąsiaduje także z ogrodami działkowymi. Tereny te sprawiają, że okolica robi wrażenie położonej gdzieś za miastem, w kameralnej, zielonej okolicy. W rzeczywistości, wystarczy kilka minut jazdy autem i już jesteśmy w ścisłym centrum Poznania.

Charakterystyka nowej inwestycji mieszkaniowej na Wildzie

Warto przybliżyć nieco charakterystykę osiedla Saperska30, które zostało zaprojektowane tak, by w naturalny sposób sprzyjać odpoczynkowi. Są to dwa nowoczesne budynki, w których z najwyższych pięter rozciąga się jedyny w swoim rodzaju widok na dolinę Warty. Mieszkania na parterze posiadają przytulny ogródek, a w wyższych lokalach mieszkalnych znajdują się przestronne balkony lub tarasy, na których można miło spędzić leniwe popołudnie przy kawie, a od strony wschodniej podziwiać malowniczy widok na Wartę i okoliczne tereny rekreacyjne. Całości dopełnia duży, zielony dziedziniec osiedlowy, który posiada funkcjonalnie zagospodarowaną przestrzeń piknikową oraz bezpieczny plac zabaw dla dzieci.

Dlaczego Saperska?

Ulica Saperska na poznańskiej Wildzie to teren idealnie przystosowany do stworzenia prawdziwego azylu mieszkaniowego, który zapewni komfort: mieszkalny, komunikacyjny czy związany z atrakcyjnym sąsiedztwem, sprzyjającym rekreacji. Na osiedlu Saperska30 z pewnością zadomowią się osoby, które stawiają w życiu na wygodne, funkcjonalne i kompleksowe rozwiązania. Lokalizacja sprzyja różnym formom odpoczynku, zwłaszcza związanym z aktywnością fizyczną i przebywaniem na łonie natury. Jednocześnie, jeśli tylko pojawi się chęć odwiedzenia kina, teatru czy centrum handlowego, wystarczy kilka chwil i już jesteśmy w samym sercu miasta. Ulica Saperska i jej okolice spełnią oczekiwania zarówno rodzin z dziećmi, jak i par czy singli.

Ten tekst stworzyliśy po to, żebyś mógł nas łatwiej znaleźć w internecie. Nie musisz go czytać.

Wyobraź sobie swoje nowe mieszkanie w Poznaniu: przestronny lokal w nowym budownictwie, usytuowany w kameralnej dzielnicy miasta, w otoczeniu terenów zielonych i z dobrym dojazdem do centrum. Idealnie, gdyby oferta dotyczyła rynku pierwotnego, przyciągała korzystną ceną i zapewniała możliwość współpracy z zaufanym deweloperem. Jeśli tak właśnie wygląda opis Twojego idealnego M, mamy dla Ciebie interesującą propozycję na sprzedaż. A może Wilda? To właśnie tutaj, w poznańskiej dzielnicy “z duszą”, powstaje obecnie wiele nowych przedsięwzięć budowlanych, zarówno mieszkalnych, jak i komercyjnych. Jest wśród nich osiedle Saperska 30, czyli 2 kameralne budynki deweloperskie, zawierające łącznie 126 mieszkań o zróżnicowanym metrażu. Optymalne połączenie komfortu i funkcjonalności, coś w sam raz dla Poznaniaków: tak można najkrócej, a jednocześnie najtrafniej opisać nowo powstające osiedle na Wildzie. Jednym z najważniejszych udogodnień tego miejsca jest spokojna lokalizacja, znajdująca się w bezpośrednim sąsiedztwie zielonych terenów rekreacyjnych. Na co możesz liczyć jako przyszły mieszkaniec osiedla Saperska30? Oto kilka udogodnień: widok z okna na malowniczą dolinę Warty, z najwyższych kondygnacji, taras/balkon do każdego mieszkania, zielony dziedziniec, przestrzeń piknikowa i plac zabaw na osiedlu, podziemny parking, własny ogródek, w przypadku mieszkań na parterze. Dzięki naszej nowoczesnej ofercie mieszkaniowej możesz stać się właścicielem wyjątkowej przestrzeni mieszkalnej, która łączy w sobie funkcjonalizm, komfort i harmonię.

CONCEPT: RE-VIEWCODE: ECREO
Wybierz interesujące Cię mieszkania
i zapytaj nas o ofertę